PSR-1 Półautomatyczne sterowanie rozrządem

System Półautomatycznego Sterowania Rozrządem PSR-1 integruje elektroniczne urządzenia wewnętrzne systemów SHT-1 oraz SKT-1, a także zawiera nowo opracowany System Wizualizacji Pracy Górki (SWPG-1) oraz System Rejestracji i Diagnostyki (SRD-1).

 

System wizualizacji SWPG-1 stanowi interfejs graficzny w postaci jednego lub dwóch monitorów ekranowych na stanowisku operatorskim przedstawiających aktualną sytuację ruchową oraz stan działania systemów z nim współpracujących . Obraz na monitorach jest czytelny i intuicyjny dla operatora.

System SRD-1 odpowiedzialny jest za diagnostykę urządzeń systemu oraz rejestrację danych. Diagnostyka stanowi nadzór nad poprawnym działaniem systemów, a w sytuacji przekroczenia wartości progowych lub usterek przekazuje na stanowisko utrzymania odpowiednie komunikaty. Rejestracja natomiast odpowiedzialna jest za archiwizowanie zmian stanów z diagnostyki oraz zapis wyników hamowań na poszczególnych hamulcach torowych w postaci wykresów. Dane pozyskiwane z rejestratora za pomocą przeglądarki dają pełny obraz działania oraz możliwość analizy wstecznej przebiegu hamowań.

Systemy SHT-1M i SKT-1M zapewniają realizację tych samych funkcji systemowych jak przed modernizacją, wzbogacone o elementy diagnostyki i możliwość współpracy z systemami nadrzędnymi. System SKT-1M jest dodatkowo wyposażony w mobilny interfejs kalibracji, który pozwala na indywidualną korektę wolnej długości toru prosto z terenu.

Systemy wchodzące w skład PSR-1 zostały tak zaprojektowane, aby system PSR-1 jako całość spełniał poziom nienaruszalności bezpieczeństwa SIL-2. Fundamentem odnowy technologicznej jest przejście w systemie SHT-1M z analogowej obróbki sygnału na cyfrową. Wysoka dostępność, bezpieczeństwo, łatwe diagnozowanie i prosta obsługa to główne atuty, dla których warto modernizować obecnie wyeksploatowane systemy.


Korzyści z modernizacji i wdrożenia PSR-1:

 • elastyczność w procesie poszukiwania optymalnych algorytmów hamowania,
 • rozbudowane możliwości diagnostyki poszczególnych elementów systemu,
 • kalibracja wolnej długości toru prosto z terenu,
 • automatyczna statystyka rozrządu,
 • zdalny dostęp i nadzór nad systemem,
 • autoryzacja użytkowników korzystających z systemu,
 • rejestracja i analiza wsteczna,
 • wydłużony resurs eksploatacyjny,
 • bezpieczeństwo,
 • dostęp do części zamiennych,
 • wsparcie techniczne producenta,
 • napęd zwrotnicowy szybkobieżny typu EEA-4 - integracja

 

System PSR-1 posiada Świadectwo Dopuszczenia UTK na czas nieokreślony.

 

 

O nas

Firma RAMATECH-INSTAL S.C. zajmuje się produkcją oraz kompleksową obsługą urządzeń Automatycznego Sterowania Rozrządem wagonów (ASR). Jesteśmy jedynym producentem szczękowych hamulców torowych typu ETH-1 i ETH-2 oraz elektrohydraulicznego systemu napędu SHN-1. Naprawiamy i modernizujemy elektroniczne systemy sterowania w tym PSR-1 (SHT-1M, SKT-1M, SWPG-1, SRD-1), SHD-1, SNZ-2, SNZ-3, EAB-1, EAB-3.

Jesteśmy producentem elektronicznych wskaźników LED typu RWS-1.

 

Wdrożyliśmy w naszej firmie system zarządzania jakością ISO 9001:2015.

Kontakt

Zamówienia i pytania prosimy kierować pod zaprezentowane niżej
numery telefonów lub adres e-mail

 


+48 12 393 23 93


+48 12 427 25 56


+48 12 393 24 93


biuro@ramatech.pl